Понеділок, 27.01.2025, 16:02
Каланчацька Районна Державна Адміністрація
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Пошук
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту
 ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ

«Перспективні плани формування територій громад розробляються відкрито – це принципова позиція», – В’ячеслав Негода

читати далі

19 травня 2015 року за ініціативою регіонального Офісу реформ відбулася презентація проекту об'єднання громад для громадськості. За словами керівника Офісу реформ Юрія Горбенка, пропонований варіант складений на основі інформації, яка була надана районами, а також ґрунтуючись на аналізі бюджетів, даних податкової інспекції та інформації, що надійшла від профільних департаментів.

Як повідомив Юрій Горбенко, нинішній варіант проекту недосконалий і потребує доопрацювання, а також рекомендацій фахівців.

Всі бажаючі можуть вносити свої пропозиції та зауваження до проекту за електронною адресою gorbenko2015@ukr.net.

Наступна зустріч з громадськістю відбудеться на наступному тижні, під час якої буде представлено варіант проекту об'єднання громад з уже врахованими пропозиціями і зауваженнями.

Що дасть децентралізація громадам Херсонщини і які зміни чекають область у зв'язку з реформою – інтерв'ю в.о. заступника голови облдержадміністрації Ігоря Шепелєва ТРК «Скіфія»

читати далі

Тривають засідання районних громад стосовно

 процесу децентралізації регіону

 

22 травня 2015 року відбулася нарада стосовно перспективного плану процесів децентралізації, які наразі швидко набрали обертів в області. На засіданні зібралися селищні та сільські голови, голови райдержадміністрацій 10 районів області. Нарада проходила під головуванням очільника обласної державної адміністрації Андрія Путілова, керівників структурних підрозділів облдержадміністрації та керівником регіонального Офісу реформ Юрієм Горбенко.

Зокрема, на нараді обговорили питання можливої конфігурації майбутніх територіальних громад та розподілу фінансових ресурсів. Департамент фінансів облдержадміністрації підготував для учасникам засідання аналітичну інформація та зробив фінансовий розрахунок стосовно наповнення фінансовими ресурсами бюджету громад та показав різницю з нинішньою системою наповнення бюджету сіл та селищ.

«В результаті децентралізації, громади значно можуть збільшити свою доходність, так як значна частини податку на доходи фізичних осіб буде залишатися на місцях, а не відправлятися в державний бюджет, збільшення фінансових ресурсів в деяких районах сягає позначки 60%», – зауважив Юрій Горбенко.

«Ви будете фінансово самостійні, вам не доведеться чекати коштів з державного бюджету, адже справа не в тому, скільки податків ми збираємо в районах, а в тому, скільки податків і зборів залишить на місцях», – відзначив Андрій Путілов.  

Основне питання, яке турбувало представників районів, – це розподіл бюджетних коштів між добровільно об’єднаною громадою. За словами Юрія Горбенка, кожна громада на засіданні селищних, сільських та районних рад буде самостійно вирішувати, скільки відсотків від власного бюджету вона готова віддати до загального бюджету для вирішення загальних проблем громади. Окрім того, за кожним старостою (головою) буде право на вето.  

Також, як зауважив Юрій Горбенко, ЄС виділив близько 700 млн. євро для проведення роз’яснювальних робіт з населенням по реформі децентралізації, це приблизно 50-70 тис. на кожен район області, тому найближчим часом в кожному селі, селищі, місті районного та обласного значення будуть проведенні презентації по роз’ясненню для населення суті реформи децентралізації та її переваги.

 

Мирослав Пітцик: Регіональні Офіси реформ завершили розробку Перспективних планів. Сьогодні слово за Урядом

Станом на початок липня у всіх областях України Офіси реформ завершили роботу над підготовкою Перспективних планів, на основі яких формуватимуться території громад. 

«Україна вже має мапу консолідованих громад, які зможуть самостійно та за рахунок власних ресурсів вирішувати питання в інтересах кожного жителя та надавати їм якісні послуги. Отже, в регіональних Офісах реформ напрацьована нова адміністративно-територіальна основа держави, що складається зі справді спроможних громад», – наголосив виконавчий директор Асоціації міст України Мирослав Пітцик.

На початку травня у 24 областях почали працювати Офіси реформ. Ці регіональні центри підтримки реформ створено за фінансування проекту USAID ДІАЛОГ, який реалізує АМУ, відповідно до Меморандуму між Асоціацією міст України та Мінрегіоном.

«Перед Офісами стояло надзавдання – у максимально короткі терміни розробити спільно з облдержадміністраціями проекти Перспективних планів формування територій спроможних громад. І це завдання виконано!», – підкреслює Мирослав Пітцик.

Сімнадцять областей вже схвалили Перспективні плани, в інших – рішення очікується у найближчий час. Усі проекти планів були презентовані робочій групі Мінрегіону. Попереду найголовніше – розгляд та затвердження Урядом.

«Схвалені обласними радами Перспективні плани – це лише передумови якісних змін. Реально запустити процес формування спроможних громад має рішення на центральному рівні – схвалення Кабінетом міністрів Перспективних планів. Консолідація громад – це можливості розвитку і нова якість життя наших громадян. Тому сьогодні слово за Урядом!», – наголошує Мирослав Пітцик.

В процесі формування нової просторової моделі країни Офіси реформ стали «містком» між центральною та місцевою владою, «провідником» інтересів місцевих громад. Два місяці експерти Офісів брали участь у консультаціях з жителями населених пунктів, проводили круглі столи, семінари, онлайн-конференції, медіа-заходи, щоб донести до кожної громади сутність і переваги реформи. До цієї роботи були залучені представники місцевого самоврядування, наукових та бізнесових кіл, ЗМІ, громадські організації, місцеві активісти.

«Державна підтримка – це відправна точка для створення нової територіальної основи ефективного місцевого самоврядування, яка має прийти на заміну застарілої радянської моделі. Адже ми приречені зробити цю реформу, щоб розбудувати дійсно європейську країну», – вважає Мирослав Пітцик.

 

У районі триває роз’яснювальна кампанія серед населення щодо перспектив, які відкриваються у зв’язку з децентралізацією влади

16 жовтня 2015 року у Каланчацькій центральній районній лікарні та Каланчацькому районному споживчому товаристві відбулися зустрічі з колективами з питань відмінності понять «децентралізація» і «федералізація» та неприйнятності для України федеративного державного устрою.

Згідно затвердженого графіка заходів 18 жовтня 2015 року на засіданні робочої групи з розроблення перспективного плану формування територій громад Каланчацького району (протокол № 2) розглядалося питання про переваги, які отримають місцеві громади внаслідок проведення децентралізації виконавчої влади.

Copyright MyCorp © 2025
Зробити безкоштовний сайт з uCoz